9 dôvodov, prečo prihlásiť dieťa na kurz angličtiny

španielčina_trnava_deti

Každý rodič pri výbere krúžkov pre deti váha nad tým, či chce mať doma malého Messiho, Vanessu Mae alebo Picassa. Najlepšie je však vždy spojiť zábavné s užitočným. My vám ponúkame tipy, prečo si vybrať práve jazy-kový kurz ako nevýhnutnú časť plánu voľného času.

1. Jazykové kurzy pre deti sú najlepšou investíciou do ich budúcnosti

Takmer polovica všetkých pracovných pozícií na portáli Profesia.sk vyžaduje znalosť angličtiny. Na pravidelnú komunikáciu s medzinárodným tímom však nestačí maturitná angličtina. Podľa portálu Platy.sk majú pracovníci, ktorí denne komunikujú cudzím jazykom, v priemere o 500 € vyšší plat ako ostatní.

2. Prístup k informáciám

Pozrieť si akýkoľvek film, prečítať si knihu alebo článok na ľubovoľnú tému, vyhľadať si akýkoľvek videonávod na Youtube – žiadny problém pre niekoho, kto ovláda angličtinu.

3. Lepšie známky

Množstvo štúdií preukázalo, že učenie cudzích jazykov zlepšuje kognitívne schopnosti a školský prospech aj v zdanlivo nesúvisiacich oblastiach.

4. Napredovanie

Deti sú mimoriadne netrpezlivé a každá aktivita, ktorá neprináša okamžité výsledky, ich rýchlo omrzí. Jazykové kurzy majú oproti iným krúžkom pre deti v tomto smere výhodu. Na každej hodine sa žiaci naučia niečo nové.

jazykove_kurzy_pre_deti_trnava
Kurzy ELA KIDS mini pre deti od 6 do 9 rokov

5. Škola nestačí

V dobe, keď medzinárodné testovanie žiakov základných a stredných škôl odhalilo pokles úrovne nášho školstva, čoraz viac rodičov berie zodpovednosť za budúcnosť svojich detí na svoje plecia. Kurzy angličtiny pre deti dosahujú lepšie výsledky aj preto, lebo počet študentov v triede je podstatne nižší ako počas bežnej vyučovacej hodiny v škole. Žiaci tak majú viac príležitostí konverzovať.

6. Preteky s časom

Ak čakáte na umelú inteligenciu, ktorá vaše dieťa dokonale naučí cudzí jazyk, mohli by ste niečo prepásť. Vedecký výskum ukazuje, že ak dieťa nie je do istého veku vystavené druhému jazyku, už nikdy nebude hovoriť bez prízvuku.

angličtina_pre_deti_trnava
Kurzy ELA Mini pre deti od 3 do 5 rokov

7. Cestovanie

Často sa hovorieva, že angličtina je dnes tým, čím bola v stredoveku latinčina. Lenže kým latinsky hovorili len najvyššie vrstvy, dnes sa aj v najexotickejšej krajine vždy nájde niekto, kto sa dohovorí aspoň lámanou angličtinou.

8. Noví priatelia

Jazykové kurzy pre deti sú taktiež skvelou príležitosťou nájsť si nových kamarátov.

9. A v neposlednom rade – zábava

Dobré jazykové kurzy pre deti s kvalitnými vyučujúcimi našťastie ničím nepripomínajú úmorné drilovanie, aké sme na škole zažili my, rodičia. Čím mladšie dieťa, tým viac sa oplatí investovať do takého kurzu, kde sa kladie dôraz na hravú formu výučby.

POZRI PONUKU KURZOV ANGLIČTINY V ELA

Comments are closed.