Ako namotivovať deti učiť sa cudzí jazyk?

jazykove kurzy pre deti_trnava


Poznáme to. Akokoľvek by ste chceli vaše malé poklady pri prvom náznaku “poďme sa učiť” “otvorme si angličtinu” a “ako sa povie po anglicky toto?” vypínajú svet spolupráce a buď odchádzajú z miestnosti v tom lepšom prípade, v tom horšom spustia hnevlivý plač.

Ale, je sa im čo čudovať? My ľudia sme nastavení na vlnu oddychu a je to tak v poriadku. Dospelí tiež neskáču meter od radosti keď sa za “rozhovorom” črtá práca alebo práca naviac, už vôbec nie ak je tu stále ta lákavá možnosť oddychovať. Prečo by deti mali byt iné?

My v ELA jazykovka tiež nemáme deti z inej planéty, ktoré sú “prácou” nadšene. Dôležité je ako im tu prácu ponúknete a predstavite. My to robíme hrou. To znie dosť všeobecne však?
Prinášame vám tipy ako tie svoje kôpky doma nadchnúť aj na cudzí jazyk.

  1. Komunikujte obrázkami.
  2. Ak chcete deti učiť slovíčka, nikdy to nerobte cez preklady, vždy vizuálne obrázkami. Odborne sa tieto obrázky nazývajú flashcards a sú jedna z top metód pri výučbe slovnej zásoby. Kreslite si, tvorte. Zahrajte sa na “diktát” alebo si vytvorte príšerku, ktorej črty budete menovať práve v cudzom jazyku. A aha, zrazu tu mame “listening” s porozumením.

2. Hrajte sa s pesničkami a opakujte. Čo je lepšie ako tanec a pohyb? To predsa nemôže byt učenie.

3. Vytvárajte projekty! Niečo vyrobiť a potom menovať, prezentovať a komunikovať čo sme vytvorili v angličtine? To je parádne učenie. Natrénujete si nielen angličtinu, ale aj schopnosť prezentovať a rozprávať o svojom diele.

Ak sa vám naše metódy páčia, príďte si pozrieť hodiny angličtiny, francúzštiny alebo španielčiny pre deti priamo k nám do ELA alebo klikajte na vianočnú ponuku a niečo od nás tým vašim pokladom vyberte.

Ponuku kurzov pre deti nájdete kliknutím SEM.

Comments are closed.