4 kroky ako si úspešne užiť leto

summer_camp

Si milovníkom leta, vždy sa neho tešíš…na všetky strany rozprávaš, že leto je tou top sezónou ale vždy sa len otočíš a je po ňom…nakoniec zistíš, že prešlo tak rýchlo, že si si ho ani nestihol užiť. Ako to spraviť tak, aby sa to už neopakovalo? Žiaden problém. Spolu s nami sa pripraviť na leto zvládneš v štyroch krokoch. 🙂

Krok 1: Nalaď sa

Minulý jún som si dala dokopy playlist letných piesní. Veď ako sa rýchlejšie dostať do letnej nálady, keď nie hudbou? Stačí stlačiť PLAY, zvýšiť hlasitosť, a nechaj sa unášať letným rytmom.

Krok 2: Buď výkonný aj počas leta, tvrdia odborníci

“Be efficient” alebo “buď efektívny” je alfou omegou každého úspešného človeka. Ako na to? Tu nájdete zoznam odporúčení od blogerov, ktoré stojí za to využiť.

O schopnosti detí učiť sa sa veľa píše a hovorí. Sú učenlivé, všetko pochytia rýchlo a táto schopnosť u ľudí vekom rýchlo opadáva. Výzva! Buď toto leto “ako špongia”. Niečo nové sa nauč, nenechaj sa strhnúť prúdom “je leto, nerobím nič”. Nájsi si hobby, začni športovať v niečom, čo si ešte neskúsil, nebeháš? choď si zabehať alebo, sa postav na konečne na tie nové korčule. Cez rok nemáš kedy čítať? Využi trochu voľenjšie tempo v práci alebo prázdniny v škole a prečítaj si tú knihu čo máš celý rok na nočnom stolíku. Že nemáš cez rok čas na angličtinu? Prihlás sa na summer school v ELA a nauč sa veľa novej slovnej zásoby o cestovaní, ktoré tak miluješ. Skrátka nech sa máš v septembri pochváliť niečím novým čo si sa naučil. 🙂

Krok 3: stretávaj sa s ľuďmi

Konečne je teplo a letné terasy praskajú vo švíkoch. Využi to, zavolaj kamošku, s ktorou si nebola rok vonku na kávu. Veď v lete je každý o niečo lepšie naladený, milší a aspoň ti dá dobrý tip na last minute dovolenku v Taliansku odkiaľ sa práve vrátila.

Krok 4: Oddychuj!

Daj si poobednú siestu v hojdacej sieti na záhrade alebo si pozri ten dokument o tučniakoch, čo celý rok nestíhaš. Kedy je na to vhodnejší čas ako v lete?


Či už si v práci alebo na škole – toto je leto – toto je tvoj čas na zábavu. Uži si to!

Comments are closed.