Ako sa učiť angličtinu a užívať si cestovanie zároveň?

anglictina_na_cesty_trnava

Cestovanie je jedným z najlepších spôsobov oddychu. Každý chce, aby bolo to jeho cestovanie jednoduché a príjemné. Angličtina môže výrazne “uľahčiť život” počas cesty, pretože sa používa v každej krajine. Ako sa rýchlo sa naučiť angličtinu pre turistov, kde začať a čomu sa najviac venovať – to všetko nájdete tu.

Ako sa rýchlo naučiť angličtinu na cesty

1. Zvoľte 1-2 hodiny denne štúdiu

Najlepší spôsob, ako sa naučiť anglicky rýchlo pred cestou, je zapojiť ju na dennej báze aspoň na hodinku. Ak máte nabitý pracovný program, snažte sa dať si za deň “anglickú pol hodinku” cez aplikácie ako je DuoLingo. Najefektívnejší spôsob je učiť sa angličtinu dva, či tri dni do týždňa na hodinku. Sústredená práca (aspoň 45 min. vkuse) je najefektívnejší spôsob a zaručuje aj najväčší úspech.

2. Ak je to možné, prax s učiteľom

Ak nie ste obmedzení finančnými možnosťami,najlepšie je spolupracovať s učiteľom angličtiny. Skúsený inštruktor a správny intenzívny tréningový program vám poskytne cenné rady pri zvládaní anglického jazyka. S ním budete praktizovať teoretické vedomosti. Zodpovie na vaše otázky a bude sa s vami deliť o tipy, ako si skontrolovať pokrok, cvičenia a podobne.

3. Pri ceste do anglicky hovoriacej krajiny si pokecajte s domácimi

Ak pôjdete do anglicky hovoriacej krajiny, môžete sa pokúsiť nadviazať kontakt s domácimi danej krajiny. Okrem skvelej praxe sa dozviete aj zaujímavé a užitočné informácie o kultúre a zvykoch krajiny.

4. Zúčastnite sa anglických konverzačných klubov, workshopov

Pred cestou musíte mať istotu, že budete hovoriť v angličtine. Pri príprave na cestu sa snažte nájsť nejaký čas a stráviť aspoň pár hodín v anglicky hovoriacom klube alebo na skupinovej hodine angličtiny, či individuálnej hodine s native speakrom. Návšteva podujatia je lacná a témy, o ktorých sa diskutuje, sú veľmi odlišné. A najdôležitejšie, na takýchto stretnutiach je takmer vždy native učiteľ.

5. Sledujte videá a počúvajte podcasty na tému „Cestovanie“

Sledovanie videí alebo počúvanie podcastu na relevantné témy je ďalším spôsobom, ako porozumieť jazyku počúvaním užitočných fráz.

Páčil sa Vám náš článok? Nezabudnite nám napísať feedback na google, či facebooku.

Comments are closed.