5 dôvodov, prečo je lepšie učiť sa jazyk v jazykovej škole ako doma

jazykové_kurzy_trnava_ELA

Drvivá väčšina ľudí ovláda aspoň jeden cudzí jazyk. Ste rozhodnutí, že sa cudzí jazyk naučíte aj vy? Vedzte, že nikdy nie je neskoro s výučbou začať. Ideálnym riešením, vďaka ktorému jazyk zvládnete rýchlo a efektívne, je nájsť vhodnú jazykovú školu. Samovýučba je totiž omnoho náročnejšia, ako sa vám môže javiť na prvý pohľad.

1. Skúsení lektori, ktorí zodpovedia všetky vaše otázky

V jazykovej škole máte k dispozícii hneď niekoľko lektorov, na ktorých sa môžete obrátiť s akýmkoľvek problémom ohľadom gramatiky. Pri výučbe doma podobnú výhodu nemáte. Pokiaľ vám niečo nie je jasné, musíte si poradiť sami s pomocou internetu a učebníc. Informácie sa však často ťažko hľadajú a nie sú vždy správne.

2. Výučba prebieha na profesionálnej úrovni

Učebné osnovy v jazykovej škole sú zostavené tak, aby ste sa jazyk naučili čo najrýchlejšie a najefektívnejšie. Lektori vás naučia základnú slovnú zásobu, ktorú môžete využiť v rozličných situáciách. Tú budete postupne v ďalších leveloch rozširovať a zveľaďovať. Rovnako je to aj s gramatikou. Začnete so základmi, na ktorých budete v ďalších kurzoch stavať.

3. Rušivé elementy sú eliminované

Rušivým elementom čelia najmä samoukovia. Sadnúť si večer dobrovoľne k učebnici a začať s výučbou jazyka vyžaduje pevnú vôľu a isté sebazaprenie. Mnoho ľudí má tendenciu úlohy odkladať. Nič sa predsa nestane, no nie? Keď vynechám výučbu dnes, môžem sa k nej vrátiť zajtra. Ďalší deň ste však príliš unavení, kamarátka vás pozvala na drink, kúpili ste si úžasnú knihu, v kine dávajú nový film s DiCapriom a z jedného dňa, kedy ste sa rozhodli spraviť si voľno, je nakoniec týždeň, mesiac a na učebnice sadá prach. Pokiaľ začnete navštevovať jazykovú školu, nič podobné sa vám nestane. Kurz prebieha vždy v rovnakom čase, vďaka čomu si vytvoríte zvyk. Lepšie si zorganizujete aj svoj voľnočasový program a nič vás nebude rozptyľovať.

4. Cudzí jazyk nie je len o gramatike, je aj o komunikácii

Pokiaľ sa učíte doma, ste vytrvalí a páli vám to, je dosť možné, že gramatiku zvládnete ľavou zadnou. Jazyk však nie je len o gramatike. Komunikácia je totiž rovnako dôležitá. Pri komunikácii si osvojíte výrazy, precvičíte výslovnosť a naučíte sa reagovať. Samoukovia sú o tento zážitok ochudobnení a musia hľadať iné cesty, vďaka ktorým si vylepšia komunikačné schopnosti. V jazykovej škole si s podobnými ťažkosťami vôbec nemusíte lámať hlavu. Skupiny pozostávajú maximálne z 10-tich členov, preto má každý študent dostatočný priestor k tomu, aby si cudzí jazyk a hovorené slovo precvičil.

5. V jazykovej škole ostanete motivovaný

Motivácia je základnou a najdôležitejšou ingredienciou, ktorú pri učení jazyka potrebujete. Ostať motivovaný môže byť niekedy ťažšie, ako sa zdá. Určite ste to v mnohých situáciách zažili aj vy. V jazykovej škole vás nadšený prístup lektorov a snaha a výkony ostatných študentov udržia zanietených a zapálených pre vec, vďaka čomu ľahšie dosiahnete vytýčený cieľ.

Comments are closed.